Türk Göğüs Cerrahisi Derneği (TGCD) ile Ethicon stratejik iş birliği anlaşması gerçekleştirdi. Anlaşma, Johnson & Johnson Medikal Cihazlar Ethicon İş Birim Direktörü Alper Tandoğan, Göğüs Cerrahisi Prosedür Çözümleri Müdürü Onur İşcan ile Türk Göğüs Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Levent Elbeyli arasında imzalandı.

Ethicon Sürekli Tıp Eğitimini Destekliyor

Johnson & Johnson Ethicon iş birimi tarafından yapılan açıklamada; “Yapılan iş birliği anlaşması Derneğimiz ile Ethicon arasında göğüs cerrahisi eğitiminin sürekliliğini sağlamaya yönelik stratejik ortaklık geliştirmek yönünde niyet birliği oluşturmak amacıyla yapılmıştır. Önümüzdeki dönemde TGCD ve Ethicon, hekimlerin fikir ve tecrübe paylaşımını sağlamak, sürekli tıp eğitimini desteklemek ve geliştirmek, Ethicon ürünlerinin güvenli ve etkili kullanımı konusunda farkındalık yaratmak ve göğüs cerrahisi uzmanlık alanındaki hastalıklar hakkında bilgi birikimi ve güvenin artmasını sağlayarak hasta sonuçlarını iyileştirmek amacıyla sürekli iş birliği içinde olacaklardır” denildi. Türk Göğüs Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Levent Elbeyli konuya ilişkin yaptığı açıklamada, iş birliği hakkında duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu iş birliğinin uzun yıllar devamı ile ülkemiz hasta sağlığına hizmet etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

TGCD Asistan Okulunun Tek Destekçisi

Göğüs Cerrahisi Prosedür Çözümleri Müdürü Onur İşcan iş birliği hakkında şöyle konuştu:
“Ethicon, her yıl düzenlenmesi planlanan TGCD Asistan Okulunun yasal kurallar ve düzenlemeler çerçevesinde sponsorluğunu gerçekleştirecek ve bundan sonra yapılacak etkinliklerin endüstrideki tek destekçisi olacaktır. Yapılan iş birliği kapsamında geçtiğimiz ay ilki gerçekleştirilen ve yaklaşık 60 göğüs cerrahının katıldığı TGCD Asistan Okulunda tek firma olarak yer almaktan ve göğüs cerrahisi eğitimine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”