Takeda Türkiye, insan kaynakları alanında Top Employer Enstitüsü tarafından En İyi İşveren Sertifikasını aldı ve The Peer Awards For Excellence ödülünün de sahibi oldu.

Takeda Türkiye, Top Employers Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirme sonucu, işe alım süreçlerindeki başarılı performansı, yetenek sürecinin yönetimi ve çalışan gelişimini destekleme açısından en yüksek standartlara sahip şirketlere verilen “En İyi İşveren” ödülünü aldı. Aynı zamanda yenilikçi kurumsal sorumluluk anlayışı, müşteri iletişimi, performans ve çalışana dokunan süreçlerin aday olan diğer firmalar tarafından değerlendirilip takdir edildiği “The Peer Awards For Excellence” ödülünün “Değişim Yönetimi” kategorisinde de birinciliğe layık görüldü. Ödül töreni Londra ve Amsterdam’da gerçekleştirildi.

“Çalışanlarımızın Sesine Kulak Verdik” 

Gamze Yüceland

Takeda Türkiye Genel Müdürü Gamze Yüceland, Takeda’nın insan kaynakları alanındaki yenilikçi ve verimli uygulamalarının devam edeceğini belirterek “Çalışanlarımızın sesine kulak verdik. Çalışan mutluluğuna odaklı insan kaynakları uygulamalarımızın ödüllerle taçlanması bizleri çok mutlu etti. Alanında en büyük organizasyonlar tarafından verilen bu iki prestijli ödül, insan kaynakları alanındaki uygulamalarımızı tüm hızıyla sürdürmek konusunda bize motivasyon kaynağı oldu” dedi.

Çalışma Koşullarının Mükemmeliyeti

Top Employer Enstitüsü, tescilli araştırma metodolojisini kullanarak işverenlerin çalışanları ve organizasyonları için yarattıkları koşulların mükemmel olup olmadığına karar veriyor. Enstitü, 3 kıtaya dağılmış 12 ülkede faaliyet gösteren 2 bin 500’ü aşkın şirket üzerinde araştırmalar yürütüyor.

Etkinlik, Yenilikçilik ve İlham Verme Kriterleri

İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden biri olan The Peer Awards, ödüllerin finalist şirketlerin birbirlerini değerlendirmeleri ve sunumların gerçekleştiği konferans katılımcılarının oyları ile belirleniyor. Uluslararası alanda ilham veren fikirlerin değerlendirildiği bir platform sunan The Peer Awards for Excellence; kalite, açıklık ve uygunluk açısından incelendikten sonra başvuruları kabul ediyor. Projeler, hedef kitlede gerçekleştirdiği fayda esas alınarak, etkinlik, yenilikçilik ve ilham verme kriterlere göre baz alınıyor. Hem özel bir jüri hem de rakipleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında en yüksek puanı alan projeler ise finale kalıyor.

Takeda Hakkında

Takeda; Ar-Ge odaklı global bir Japon ilaç şirketidir. Araştırma faaliyetlerini onkoloji, gastroenteroloji ve merkezi sinir sistemi tedavi alanlarına yoğunlaştırmaktadır. Özellikle onkoloji ve gastroenterolojideki yenilikçi ürünleri ve gelişen pazarlardaki odağı Takeda’nın büyümesinin temelini oluşturmaktadır. 30.000’den fazla çalışanı 70’i aşkın ülkede kendilerini hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeye adamıştır.

Takeda Türkiye’de hematoloji, onkoloji, gastroenteroloji, solunum, metabolizma, enfeksiyon, kas iskelet sistemi tedavi alanlarında faaliyet göstermektedir. Takeda Türkiye’nin yaklaşık 300 çalışanı bulunmaktadır.