Nüve, 22 – 25 Mart 2018 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde yapılan Avrasya’nın uluslararası standartlara sahip medikal fuarı Expomed Eurasia’ya katıldı.

Nüve, standında geniş ürün grubundan örneklere yer verdi. İnkübatörler, Kuru Havalı Sterilizatörler, Buharlı Sterilizatörler, Santrifüjler, Su Banyoları, Class II Mikrobiyolojik Güvenlik Kabini, Kan Saklama Dolabı, CO2 İnkübatör, Derin Dondurucu cihazları Nüve markasının geniş ürün çeşidini ve yüksek kalitesini yansıttı.

Türkiye’nin en büyük ve en köklü Tıp Fuarı olarak bilinen Expomed Eurasia Fuarı’nda Nüve, Elektro Medikal Ekipman ve Medikal Teknolojilerinin yer aldığı 3. Salon’da yer aldı. B08B numaralı standında tanıtım yapan Nüve, gerek bayileri gerek Nüve kullanıcıları gerekse sektör firmalarının yoğun ziyaretleri ile karşılandı.

Nüve, Expomed 2018’de, standında, Sağlık Bakanlığı ve sağlık sektörünün sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerini de ağırladı. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Yatırım Modelleri Daire Başkanı Züfer Arslan fuarın birinci günü Nüve’yi ziyaret ederek görüşmelerde bulundu. Fuarın ilk günü Sağlık Bakanlığının yoğun ziyaretleri devam etti. Nüve, standında Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Hakkı Gürsöz, Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yrd.  Recep Uslu, Klinik Araştırmalar Daire Başkanı Asım Hocaoğlu ve beraberinde sektörün sivil toplum kuruluşları Sader, Tümdef, Seis yöneticilerinden oluşan kalabalık bir misafir grubunu ağırladı.

Nüve Genel Müdürü Beril İzgin, Nüve Genel Müdür Yrd. Mizyal İzgin Hergül ile beraberinde Yurtiçi Satış Müdürü Miyase Ülker ve İhracat Müdürü Sertan İnce Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşmede bulundu.