Britanya İş Güvenliği Konseyi (British Safety Council) tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri yarışmasının 2018 Başarı Ödülü kazananı Mustafa Nevzat İlaç fabrikası oldu.

Altmış yıldır verilen prestijli ödülün kazananları arasında Türk ilaç sektöründen tek isim olan Mustafa Nevzat İlaç, değerlendirme yapılan 12 başlıktan toplam 53 puan alarak Başarı Ödülüne layık görüldü. En yüksek 60 puan alınabilen değerlendirme kriterlerine göre kendilerini iş sağlığı ve güvenliği performans ve kültürü anlamında kanıtlamış firmaları geride bırakarak iyi bir dereceye yerleşen Mustafa Nevzat İlaç, ilk kez girdiği bu yarışmada aldığı başarılı sonuçla iş sağlığı ve güvenliği konusundaki gücünü dünyaya da kanıtlamış oldu.
Türkiye’den 20’nin üzerinde başvurunun yapıldığı ve ilaç sektöründen Mustafa Nevzat İlaç’ın ödüllendirildiği bu yılki yarışmada 623 firma arasından 15 firma Özel Başarı Ödülü aldı.

Mustafa Nevzat İlaç fabrikalarına 140 milyon TL yatırım

Mustafa Nevzat İlaç’ın Teknik Operasyonlar ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü Ayla Kurtuluş, firma olarak iş sağlığı güvenliği ve kalite kültürünün en büyük öncelikleri olduğunu belirterek, “Yüksek kaliteli ve güvenilir biyoteknolojik ürün üretimi, en az bilimsel yenilikler kadar önemli. Amgen’in son teknoloji üretim tesisleri, sağlam süreçler, deneyimli ve donanımlı iş gücüne yaptığı büyük yatırım; biyoteknolojik ve biyobenzer ürün üretimine yönelik sarsılmaz taahhüdümüzü yansıtıyor. Mustafa Nevzat İlaç fabrikalarına yapılan yaklaşık 140 milyon TL yatırım da bu başarılı sonucun alınmasında iş sağlığı güvenliği ve kaliteye verdiğimiz sarsılmaz öneme işaret etmektedir.” dedi.