Hasan Sahin
Hasan Şahin

ACENDIS CEO’su Hasan Şahin:

“Tüm dünyada birçok alanda dengeleri sarsan pandemiye bağlı olarak 2020’de hepimiz zorlu bir süreçten geçtik. ACENDIS Teknik Servis ekibimiz ve diğer ACENDIS ekiplerimiz halen tıbbi cihazların fonksiyonlarını sorunsuz olarak yerine getirebilmeleri için neredeyse aralıksız olarak hizmetlerine devam etmekteler. Bu zor günlerde sağlık çalışanlarımıza destek olmayı en tabi görevimiz olarak görmekteyiz. Elimizdeki tüm olanakları kullanarak hep yanlarında olmaya da devam edeceğiz.

Birlik ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz olağanüstü zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci toplumumuzun her bir bireyinin zarar görmeden veya en az zararla atlatması en büyük dileğimiz. 25 yıldır sağlık sektöründe verdiğimiz hizmetlerimize bu zor günlerde de devam edeceğiz. ‘’Önce sağlık’’ anlayışımızla hep yanınızdayız. Birlikten kuvvet doğduğunu biliyoruz. Dayanışma içerisinde ve soğukkanlılığımızı muhafaza ederek bu zor süreci hep birlikte aşacağız.
Zorlu günleri arkamızda bırakacağımız, sağlıklı ve daha mutlu günler yaşayacağımız yeni bir yıl diliyorum.
Mutlu yıllar…”

100

Var Olmanın ve Var Olmaya Devam Etmenin Dayanılmaz Hafifliği!..

“ACENDIS AİLESİ OLARAK SORUMLULUKLARIMIZIN ÇOK DAHA FAZLA OLDUĞU BU ZOR SÜRECİN ÜSTESİNDEN GELEBİLMEYİ GÖRMEK VE İNSANLIĞA HİZMET ETMEYE DEVAM ETMEK BİZLERİ DAHA DA GÜÇLÜ KILMAKTADIR”

Ali Bey In Fotografi 1
Ali Türkoğlu

ACENDIS Uluslararası Projeler Direktörü Ali Türkoğlu: “Dünyamızda sadece bir görev paylaşımı içerisinde olduğumuz ve birbirimize olan ihtiyacımızın daha da çok farkına varmamıza vesile olan ve tüm bu farkındalıklarımızı artırmamızın son derece önemli olduğu şu günlerde yeni yılımıza ve yıllarımıza Hoşgeldin demek gerek.

Elbette her zaman hepimizin söylediği önce sağlık ve bunun ile birlikte sağlıklı kalmamızı sağlayan ve sağlığımıza kavuşmamızı sağlayan kıymetli sağlık personeli – sağlık çalışanları… Takdire şayan hizmetleri ve özverili çalışmaları çok kıymetli!

Bunun ile birlikte şunu da bilmek gerekir ki bu bir ekip işi. Hekim, hemşire, yardımcı personel, güvenlik görevlisi ve diğer tüm personel son derece önemli ve kıymetli…
Ayrıca yaşadığımız çevremizde- dünyamızda hepimizin bir görev dağılımı içerisinde birbirimize hizmet ettiğimizi görmemiz ve anlamamız son derece önemli ve kıymetli. Topluma hizmet eden her bir bireyin önemli olduğunu görmemiz gerek.
ACENDIS olarak bizler de insanlığa hizmet etmenin gururunu yaşıyor ve bu anlayışla tüm ekip arkadaşlarımız ile disiplini elden bırakmadan çalışmaya devam ediyoruz.
ACENDIS ailesi olarak – farklı ülke ve lokasyonlarda hizmet eden tüm arkadaşlarımız ile sorumluluklarımızın çok daha fazla olduğu bu zor sürecin üstesinden gelebilmeyi görmek ve insanlığa hizmet etmeye devam etmek bizleri daha da güçlü kılmaktadır.
Nice güzel yarınlar temenni ederim.
SabırAzimDevamlılık ( SAD) ile yolumuza devam edip sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.
Selam ve sevgiler…

Dsc 6078
Gürkan Köroğlu

Yoğun Bakım Birimleri İçin Aralıksız Çalışıyoruz

“YOĞUN BAKIM CİHAZLARI İÇERİSİNDE EN ÖNEMLİ TIBBİ CIHAZLARDAN OLAN VENTİLATÖR CİHAZLARI BU PANDEMİ SÜRECİNDE ÖNEMLİ ROL ALDI. EN GÜÇLÜ ÜRÜNLERİMİZDEN LÖWENSTEIN MARKA ALMAN ÜRETİMİ OLAN VENTİLATÖR CİHAZLARIMIZIN ONARIM VE BAKIMLARI ACENDIS SERVİS EKİPLERİ TARAFINDAN HIZLI VE GÜVENLİ ŞEKİLDE YAPILDI”

ACENDIS Türkiye Genel Müdürü Gürkan Köroğlu: “COVID-19’un hızlı bir şekilde yayılması, sınırların kapanmasına ve ihracat kısıtlamalarının getirilmesine, üretim ve tedarik zincirlerinin aksamasına yol açtı. ACENDIS olarak bu zorlu süreçte medikal cihazların temini, kurulumu, oryantasyonu, satış sonrası servis hizmeti ve periyodik eğitim programları gibi tüm faaliyetlerimizi aralıksız olarak yürüttük. Sağlık gibi hassas bir alanda çalışmanın bilinci ile sağlık kurumlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza destek olmaya devam ediyoruz.

2020 bilindiği gibi pandemi süreci ile geçti, hala devam ediyor ve belli bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. ACENDIS olarak pandemi süreci başladığı andan itibaren başta ACENDIS SERVİS hiç ara vermeden özveri ile sağlık kurumlarındaki cihazların aktif çalışmaları için var gücüyle çalışmıştır.

“HASTANELERDE PANDEMİ SÜRECİNDE ÖNEMLİ DİĞER BİR BİRİM İSE STERİLİZASYON BÖLÜMÜDÜR. STERİLİZASYON BIRİMLERİNDE DE YÜKSEK KALİTEYE SAHİP AVRUPA ÜRETİMİ MATACHANA STERİLİZASYON SİSTEMLERİNİN TAM ZAMANLI AKTİF OLMASI İÇİN ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETTİ“

91

Pandemide Yoğun Bakımın Değeri Daha da Arttı
Özellikle pandemi sürecinde normal ihtiyacın çok üzerinde kullanılan yoğun bakım birimlerinde bulunan cihazlarımızın problemsiz ara vermeden çalışmasını sağladık ve sağlamaya devam etmekteyiz. Yoğun bakım cihazları içerisinde en önemli tıbbi cihazlardan olan ventilatör cihazları bu pandemi sürecinde önemli rol almıştır.

En güçlü ürünlerimizden olan LÖWENSTEIN marka Alman üretimi olan ventilatör cihazlarımızın onarım ve bakımları ACENDIS SERVIS ekipleri tarafından hızlı ve güvenli şekide yapılmıştır. Hastanelerde pandemi sürecinde önemli olan diğer bir birim ise sterilizasyon bölümüdür. Sterilizasyon birimlerinde de yüksek kaliteye sahip Avrupa üretimi Matachana sterilizasyon sistemlerinin tam zamanlı aktif olması için özverili çalışmalarımız devam etmiştir.

Bu vesileyle, bu zorlu süreçte başta ACENDIS SERVİS çalışanları olmak üzere diğer tüm sürece destek veren ACENDIS çalışanlarına buradan da tekrar teşekkür etmek isterim.

Almanya Merkezli Olmanın Avantajı
ACENDIS’in kuruluşundan başlayan müşteri odaklı çözüm felsefesini bu süreçte de müşterilerimizin ihtiyaç duymuş oldukları ürünlerin temini konusunda da kulanmıştır. Merkezimizin Almanya‘da olması ve uluslararası bir alanda çalışıyor olma avantajımızı kullanarak bu süreçte müşterilerin ihtiyaç duydukları ürünlere en hızlı şekilde ulaşmalarına yardımcı olduk.

Hastane Projelerimiz Devam Etti
ACENDIS bir proje firması olarak bu süreçte pandemi öncesi başlatmış olduğu hastane projelerine devam etti. 25 yılın vermiş olduğu deneyimle kriz durumlarında meydana gelen tüm olumsuz şartlara rağmen iş planlamasında herhangi bir problem yaşamadan vaat edilen kalite ve sürelerde projelerini tamamlamıştır. Mevcut projelerimiz ise ek tedbirler alınarak devam etmektedir.

“ACENDIS 2020 YILINDA 25. YILINI KUTLAMANIN HAKLI GURURUNU YAŞADI. 25 YILLIK BU YOLCULUKTA TÜRKİYE, MAKEDONYA, MALTA, BULGARİSTAN,HOLLANDA, KATAR, AZERBAYCAN, GÜNEY AFRİKA, İRAN, IRAK, GANA, KATAR, AFGANİSTAN GİBİ BİRÇOK ÜLKEDE 200‘ÜN ÜZERİNDE HASTANE PROJESİNE İMZA ATTIK”

25.Yılımızı Kutladık!
ACENDIS için bu yılın özel bir anlamı vardı. ACENDIS 2020 yılında 25. yılını kutlamanın haklı gururunu yaşadı. 25 yıllık bu yolculukta Türkiye, Makedonya, Malta, Bulgaristan, Hollanda, Katar, Azerbaycan, Güney Afrika, İran, Irak, Gana, Katar, Afganistan gibi birçok ülkede 200‘ün üzerinde hastane projesine imza attık. ACENDIS bu 25 yılda sürekli inovatif ürünleri Türkiye sağlık sektörüne tanıtan, yurtdışı uygun şartlardaki finansal çözümleri müşterilerine sağlayan, müşterinin ihtiyacı olan optimum çözümleri sağlayan, bir sağlık yatırımının A’dan Z’ye nasıl olması gerektiği know-how ‘unu müşterilerine aktaran, proje sonrası satış sonrası teknik servis desteğini sürekli devam ettiren bir partner olmuştur ve olmaya devam edecektir.
Sağlıkla, mutlu yarınlar göreceğimiz nice yıllara kavuşmak dileğiyle.”

Medikal Altyapının Değeri Bir Kez Daha Anlaşıldı

33

“COVID-19’UN YARATTIĞI TAHRİBATLA BİRLİKTE HASTANE ALTYAPILARININ, MEDİKAL DONANIMLARIN VE TEDAVİLERİ SUNAN SAĞLIK PERSONELLERİNİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞU BİR KEZ DAHA ANLAŞILDI”

Jalal Sadece Sagdakini Alcaz 1
Jalal Awad

ACENDIS Uluslararası Satış Direktörü Jalal Awad: “COVID-19 pandemisinin damgasını vurduğu bu sene hepimiz için birçok açıdan zorlayıcı oldu. 2020 yılının başlarında Ortadoğu ve Afrika’da gelişmeleri hızlanan hastane projelerimiz vardı, birçok projemiz COVID-19 kontrol altına alınıncaya dek ertelendi. Pandemiye karşı alınan önlemler çerçevesinde getirilen uçuş sınırlamaları nedeniyle Ortadoğu ve Afrika’ya uçuşlarımı iptal etmek durumunda kaldım. Bu durum da müşterilerimizle yüz yüze görüşemememize neden oldu, bunun yerine telekonferanslarla ve yoğun telefon görüşmelerimiz sayesinde projeler üzerine toplantılarımızı sürdürüyoruz.
Birden çok firma tarafından COVID-19 aşısının bulunması ve Almanya’da Aralık aylarının sonlarına doğru yapılmaya başlanacak olması ve diğer ülkelerde de yapılması ve yapılacak olması pandemiyle mücadelede önemli bir yere geldiğimizi gösteriyor. COVID-19’un yarattığı tahribatla birlikte hastane altyapılarının, medikal donanımların ve tedavileri sunan sağlık personellerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşıldı. Yoğun bakım ünitelerinin ve o ünitelerdeki medikal cihazların teknolojik altyapılarının önemi bir kez daha ortaya çıktı.

Önümüzdeki yıllarda hükümetlerin devlet hastanelerinin yapılandırılmasında; özel hastane sahiplerinin de hastanelerinin donanımında bu hususları daha çok dikkate alarak yatırımlarını yönlendireceklerini düşünüyorum. 2021 yılının hepimize daha çok sağlık getirmesini diliyorum. 2021’in, coronavirüs ile mücadeleyi kazandığımız sağlıklı ve huzurlu bir yıl olmasını diliyorum.”

2021’de Sağlık Sektörüne Özen Artacak!

“DEVLETLER BUNDAN SONRA SAĞLIK PERSONELİ VE SAĞLIK YATIRIMLARINA DAHA ÖZEN GÖSTERECEKTİR. 2021’İN ULUSLARARASI SAĞLIK ÇALIŞANLARI YILI OLMASI AYRICA SEVİNDİRİCİ!“

Basak Gunes Cimili
Başak Güneş Çimili

ACENDIS Proje Müdürü Başak Güneş Çimili: “ 2020 yılı birçok sektörü olduğu gibi sağlık sektörünü de derinden etkiledi. Bu yıl hem bireysel olarak bizlere sağlığın her şeyden önemli olduğunu hem de sağlık sektörüne verilmesi gereken önemi gösterdi. Yılın başlarında etkisini göstermeye başlayan pandemi sebebiyle önce bir duraksama olsa da öncelikle şehir hastaneleri olarak bildiğimiz projeler sonrasında da hızla planlanan ve tamamlanan pandemi hastaneleri devreye girdi. Halihazırda da büyük hastane gruplarının bir çoğu yeni projelerine devam etmekteler. Acıbadem Hastaneler Grubu Amsterdam ve Bulgaristan’daki hastaneleri için ek cihaz alımları için ACENDIS’i tercih ettiler. ASMED Saç Ekim ve Güzellik Merkezi’ne de medikal ekipmanlarımızı tedarik etmeye devam ediyoruz.

2021’de hayata bakışımız başta olmak üzere değişim yılı olmalı her birey için, her devlet için. Devletler bundan sonra sağlık personeli ve sağlık yatırımlarına daha özen gösterecektir diye düşünüyorum. Bizler de sıkıcı bulduğumuz günlük rutinlerimizi bile özlediğimiz şu günlerde hayatın anlamını daha kavramış şekilde devam edeceğiz ömrümüzün geri kalanına. 2021’in uluslararası sağlık çalışanları yılı olması ayrıca sevindirici bir girişimdir. Yaşadığımız bu süreç önümüzdeki yıllarda yetişmiş personel, kaliteli sağlık ekipmanı ve deneyimle yapılmış sağlık komplekslerinin sayısının artacağını işaret ediyor bize.”

“2021 YILINI VE TAKİP EDEN YILLARI SAĞLIĞIN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU HATIRLAYARAK KARŞILIYOR OLACAĞIZ. SAĞLIK SEKTÖRÜNE TÜM ÜLKELER DAHA FAZLA ODAKLANACAKTIR”

Toygar
Toygar Durukan

ACENDIS Proje Müdürü Toygar Durukan: “2020 yılının Ocak- Şubat ayları 2019 yılına göre sağlık sektörü açısından daha hareketli başlamıştı. Ancak pandemi tüm sektörleri etkilediği gibi sağlık sektöründe de bir duraksama yaşattı.

Ancak bu duraksama döneminde bile servis şirketimiz ACENDIS Servis ile kesintisiz ve yoğun hizmet vermeye devam ettik. Bu süreçte de zincir hastaneler yatırımlarına devam etti ve bu projelerin tamamlanmasına medikal ekipman tedariği anlamında destek verdik.

Bizler aşı ile birlikte 2021 yılında pandemi sürecinin yavaşlayacağını ve yıl sonlarına doğru bitişe geçeceğini ummaktayız. Tabii olarak bu durumu net olarak öngörmek imkansız. Ancak bu vesile ile 2021 yılını ve takip eden yılları sağlığın ne kadar önemli olduğunu hatırlayarak karşılıyor olacağız. Sağlık sektörüne tüm ülkeler daha fazla odaklanacaktır. Yeni medikal cihaz teknolojilerinin sektöre sunulacağını ve yetişmiş sağlık personellerinin sayısının artacağını öngörmekteyiz.”