Img 36422

COVID-19 aşı çalışmaları ve aşının -70 ve -80 derece ısıda saklanması, depolanması gerekliliği, bu konuda gözleri yerli üretime çevirdi. Ülkemizin köklü üreticilerinden, laboratuvar ve sterilizasyon teknolojisi alanında üretim yapan Nüve, Türkiye’nin ilk ve halen tek laboratuvar tipi derin dondurucuları 2010 yılından beri üretiyor.

Nüve, ürün yelpazesinde yer alan ve salgın sürecinde pandemi ve araştırma laboratuvarlarında kullanılan Class II Mikrobiyolojik Güvenlik Kabinleri, -41 ve -86 derece Derin Dondurucular, Buharlı Sterilizatörler, Su Banyoları ve Santrifüjler, Türkiye’nin birçok noktasındaki hastaneler, laboratuvarlar ve üniversiteler başta olmak üzere çeşitli kamu ve özel kurumların taleplerini karşılamak üzere Ankara’da üretilerek sevk ediliyor.

Img 36472

Nüve bu kritik süreçte üretim yapan yerli bir firma olarak, COVID-19 yönetimini titizlikle uygulamaya gayret gösteriyor. Çalışma saatlerinin ayarlanması, çalışan servislerinde, ortak kullanım alanlarında ve iş ortamında sosyal mesafenin korunması, tüm personele dezenfektan, günlük maske ve diğer koruyucu kıyafetlerin sağlanması gibi basit ancak etkili önlemleri özenle uygulanıyor. Nüve, ülkemizin de dahil olduğu bu önemli süreçte toplum sağlığı ve iş sürekliliğinin sağlanması için belirlenen kurallara uymanın önemini düzenli olarak çalışanları ile paylaşıyor.

Sosyal mesafe, ortamda temiz hava akışının sağlanması, maske ve eldiven kullanımı ve kullanılan koruyucu ekipmanların nasıl bertaraf edileceğine dair detaylar, belirli periyotlarla üretim alanları ve büro ortamlarında dezenfeksiyon işlemlerinin yapılması, günlük detaylı temizlik ve hijyen kurallarına uyulması vb. konulara çalışanların dikkatleri çekilerek üretimin devamlılığı sağlanıyor.

Dsc 7962

Nüve 1968 Yılında Kuruldu

1968 yılında kurulan Nüve, ülkemizin laboratuvar ve sterilizasyon teknolojisi alanında üretim yapan köklü firması olup Türkiye’de kendi alanında ilk yerli ürünleri üretmekle tanınıyor. Tübitak tarafından desteklenmiş Çok Amaçlı Masa Üstü Santrifüj, B Sınıfı Masa Üstü Otoklav, Karbondioksitli İnkübatör, Yüksek Kapasiteli Soğutmalı Santrifüj cihazları bu ürünlerin sadece birkaçı.

COVID-19 salgını sürecinde pandemi ve araştırma laboratuvarlarının olmazsa olmaz ihtiyaçları olarak öne çıkan Class II Mikrobiyolojik Güvenlik Kabinleri ise TÜV GS Sertifikasına sahip yüksek güvenlikli bir cihaz olarak hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarda yoğun talep görüyor.

İlk Yerli Laboratuvar Tipi Derin Dondurucu

Nüve’nin 2010 yılında piyasalara çıkardığı Türkiye’nin laboratuvar tipi ilk yerli -41 ve -86 derece Derin Dondurucuları pandemi sürecinde talep edilen diğer önemli cihazları… – 86 derece Derin Dondurucular COVID-19 aşı çalışmalarında gerekli kritik cihazlardan biri olarak talep ediliyor.

Nüve, salgın sürecinde ülke ihtiyaçlarına acilen cevap verebilmek için üretimine aralıksız devam ederken, sadece yurtiçi talepleri değil ihracat yaptığı 106 ülkenin taleplerini de karşılayarak ülkemizi pandemi sürecinde global pazarlarda gururla temsil ediyor. 

-86 derece Derin Dondurucuların Çalışma Prensipleri

DirectFREEZETM teknolojisiyle FR ve DF Serisi Derin Dondurucular sırasıyla – 41°C ve -86°C’de çalışma özellikleriyle Türkiye’nin laboratuvar alanında hizmet veren ilk ve hala tek Derin Dondurucuları olma özelliğini taşıyor. Nüve, ilk kez 2010 yılında DF ve FR Serisi Derin Dondurucuları hastanelerde, salgın hastalıkları araştırma enstitülerinde, üniversitelerde, ilaç sanayisinde, gen mühendisliği vb. alanlarında düşük ve çok düşük sıcaklık koşullarında malzemeleri saklamak için piyasaların ihtiyacı üzerine sunmuş olup 2010 yılından bugüne aralıksız olarak üretimine devam ediyor.

Nüve’nin DirectFREEZETM teknolojisi ile üretmiş olduğu Derin Dondurucular hücre içinden soğutma sağlıyor. FR ve DF Serisi Derin Dondurucularda kullanılan DirectFREEZETM  teknolojisi numunelerin iki kat daha hızlı dondurulmasını sağlamaktadır.

FR / DF Serisi Derin Dondurucular izolasyonlu kapağı olan dört bölmeden oluşuyor. Her bölmenin alt ve üst tarafından direkt soğutma sağlanarak numunelerin çok kısa sürede ve az enerji harcayarak donduruluyor. Cihazlar yüksek enerji verimliliği sağlayan izolasyon yapısına sahip. Cihazların kompresörleri tozlanmaya karşı özel bir filtrasyon  sistemiyle korunuyor. Filtrenin tıkanması durumunda cihaz sesli ve görsel sinyallerle kullanıcıyı uyarıyor. Kontrol sistemi yüksek güvenilirlikte mikroişlemci kontrollü ve kullanımı kolay.

Cihazlarda elektrik kesintisi ve oluşabilecek hata durumlarında kullanıcıyı uyaran sesli ve görsel alarm sistemi mevcut. Bu sistem, bataryalı olup otomatik olarak sarj edilmektedir. Ayrıca istenildiğinde alarm sistemi başka bir kablo ile taşınabiliyor. İstenilmesi durumunda, sıcaklık verileri bilgisayar üzerinden de takip edilebiliyor. Ayrıca, opsiyonel CellTextTM  alarm sistemi, olası alarm durumlarında kullanıcıyı kısa mesaj ile uyarıyor.

Cihazların kapı contasında, özel izolasyon kanalları sayesinde oluşabilecek ısı sızmaları engelleniyor. Çevre dostu DirectFREEZETM  FR ve DF Serisi Derin Dondurucu modellerinde kullanılan soğutucu gaz ve izolasyon CFC içermiyor. Olası yanlış müdahalelere karşı aç / kapa kapı anahtarı kilitli tipte tasarıma sahip.

-41 ve -86 derece derin dondurucu cihazları 3 farklı iç hacim çeşitleri ile farklı kullanım ihtiyaçlarına da cevap verebiliyor. 

Nuve3