Johnson and Johnson Medikal Cihazlar CSS İş Birimi Lideri Taylan Gazioğlu, klinikiletişim’in sorularını yanıtladı.

Dsc 5222 1
Taylan Gazioğlu

Mükemmeliyet Merkezi (Center of Excellence) Nedir?

Sağlık sektöründe bu terim hastalara yüksek teknoloji medikal ürünleri, yetişmiş sağlık insan gücüyle kolay erişilebilir olarak sunan merkezler için kullanılır.

Neden Hacettepe Üniversitesi Hastanesi ve Ankara Şehir Hastanesini Mükemmeliyet Merkezi olarak seçtiniz?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Türkiye’ye bir çok hekim kazandırmış oldukça köklü bir kurum. Ankara Şehir Hastanesinde ise yaklaşık 2 senedir Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nden transfer olan hekim ekibi elektrofizyoloji alanında hizmet vermekteler. İki kurumda elektrofizyoloji alanınında Türkiye’de öncülüğünü yapmaktalar ve ne şanslıyız ki tecrübelerini yeni hekimler ile paylaşan ve onları destekleyen hekimlerimiz görev almakta.

1

Mükemmeliyet Merkezi seçimlerinizde kriterler nelerdir?

Elektrofizyolojinin Türkiye’de gelişmesine öncülük eden 2 kurumun hem ekip hem de laboratuar teknik yeterlilikleri dünya genelinde eğitim vermeye hazır. Kurumlarımızla yaklaşık 4 senedir yurtiçi eğitimler düzenlemekteyiz ve beraberce 100’ün üzerinde elektrofizyoloğa ulaşarak gelişimlerine katkı sağladık. Hastanenin oturmuş bir ekibe sahip olması bizim aradığımız en önemli noktalardan biri.

2 kurumla gelecek planlarınız nelerdir?

İlk hedefimiz bölge ülkelerdeki elektrofizyologların gelişimleri için onları Türkiye’ye davet etmek istiyoruz. Pandemi olmasaydı Nisan ve Mayıs ayında yurtdışı eğitimlerimize başlayacaktık  ancak şirket içi politikalarımız gereği yurtdışına gidecek hekimlerimizin veya yurtdışından gelecek misafirlerimizin seyahatlerini sınırlandırmış durumdayız.

Peki pandemi esnasında eğitim planlarınız nelerdir?

Pandemi dijital adaptasyonumuzu da hızlandırdı eğitimlerimiz için 2 kurumla da çevrimiçi platformlara eğitimlerimiz taşımak için hazırlık içerisindeyiz ve yakın zamanda bu eğitimlerin duyurularını yapacağız.

2