HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı, 11-13 Kasım 2020 tarihleri arasında dijital konferans olarak yapılacak.

Himss2020

Medikal sektörün yenilikçi dergisi klinikiletişim, HIMSS Eurasia 2020’nin bu yıl da basın sponsoru olarak oturumları ve haberleri takip edecek.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere, üniversitelerin, özel hastanelerin işbirliği ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin dijital ortamda ve interaktif katılımıyla gerçekleşecek HIMSS + Eurasia konferansı, pandemi sonrası inovasyona dayalı sağlık çözümleri ve en iyi IT uygulamaları ile buluşma fırsatları sunacak.

Sağlık sektöründe güncel gelişmeleri takip etme ve gelecek sağlık senaryolarını keşfetme imkanı tanıyan HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı kapsamında dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, sağlık bilişimi alanında ileri uygulamalar, yapay zeka ve yeni teknolojiler sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluşacak.

Himss Banner 221x324

COVID-19 pandemisi sürecinde yeni normalde sağlık sisteminde bizi nelerin beklediğinin masaya yatırılacağı HIMSS + Eurasia panellerinde yükselen değerlerden telehealth, mobil sağlık, 3d printing, virtual reality araçları, sağlık sisteminin sürdürülebilirliğinde teknolojinin rolü, dijital bilinçli hastalar, HBYS’den yapay zekaya pandemi yönetiminde sağlık bilgi sistemlerinin rolü ve sağlıkta robot çağı gibi konular gündeme taşınacak.

Yapay zeka bir teknoloji mi yoksa müşahhas bir kişilik mi, sağlıkta robotlar çağı başladı mı, hangi tedaviler komple dijitale taşınabilir ya da büyük veri ile pandemi yönetimi yapılabilir mi gibi sorularla yeni geleceğin tartışılacağı HIMSS + Eurasia, “pandemi ve sağlıkta dönüşüm” konseptiyle üst düzey sağlık otoritelerini, devlet yetkililerini, IT uzmanları ile kamu, özel ve üniversite hastane yöneticilerini dijital ortamda buluşturacak.

HIMSS’19 Eurasia, geçtiğimiz yıl 32 ülkeden 3000’den fazla ziyaretçiyi biraraya getirmiş ve Türkiye’nin bu başarısını daha da pekiştirmişti.

Fuarmerkezi Disgorunum01