“Medicana International İzmir projesinin medikal planlama ve finansmanında danışmanlık, cihaz satın alımı ve lojistiği, cihaz kurulum ve kullanıcı eğitimleri ile teknik servis desteğine kadar tüm süreçleri ACENDIS yönetti”

Ali Bey In Foto 2
Ali Türkoğlu

ACENDIS Uluslararası Projeler Direktörü Ali Türkoğlu, klinikiletişim’in sorularını yanıtladı.

Hastane projeleri alanında çözüm ortağı olarak hizmet veren ACENDIS, Medicana Sağlık Grubuna ne zamandan beri hizmet sunmaktadır?

ACENDIS olarak Medicana Sağlık Grubuna 25 yılı aşkın bir süredir hizmet vermekteyiz. Türkiye’nin sağlıkta öncü yatırımları ile kendine yer edinmiş olan Medicana Sağlık Grubunun birçok projesinde çözüm ortağı olarak bütüncül çözümler sunmaktan onur duymaktayız.

Medicana International İzmir Hastanesi projesi kapsamında sağladığınız bütünsel çözümlerinizi anlatabilir misiniz?

ACENDIS olarak projenin ilk adımlarından olan medikal planlama ve finansmanına ilişkin danışmanlık, cihaz satın alımı ve lojistiği, cihaz kurulum ve kullanıcı eğitimleri ile teknik servis desteğine kadar tüm süreci müşteri memnuniyeti ve güven esaslı gerçekleştiriyoruz. Medikal planlama alanında Medicana İzmir Hastanesinin ihtiyaçlarına yönelik olarak en son teknoloji cihazların ve konfigürasyonlarının belirlenmesinde hastane yönetimi ile birlikte çalışarak mükemmel bir iş çıkarttık.

Photo 2020 07 22 09 54 52

“Euler Hermes Grubu dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden ve bu gruba ait tüm sigorta hizmetlerinin yaklaşık %7’si Türkiye’ye yapılıyor. Yatırımcıların uygun bilanço ve %15 kaynağa sahip olmaları, packagıng için ACENDIS’i tercih etmeleri halinde bu imkanı kendilerine sunabiliyoruz”

Hastane projesi esnasında ACENDIS sunduğu finansal çözümleri ile müşterilerine nasıl destek olmaktadır? Medicana International İzmir Hastanesi yönetimine sunduğunuz finansal danışmanlıktan bahsedebilir misiniz?

Finansal danışmanlık alanında projenin kapsamı ve müşterilerimizin istekleri doğrultusunda finansal çözümleri şekillendirmekteyiz. Bu finansal çözümlerimizden biri de uzun yıllardır çalışma ortağımız olan EULER Hermes tarafından sağlanan ihracat kredi güvencesi olarak adlandırabileceğimiz finansal bir çözümdür. EULER Hermes Grubu dünyanın en büyük sigorta şirketlerindendir ve EH Grubuna ait tüm sigorta hizmetlerinin yaklaşık %7’si Türkiye’ye yapılmaktadır. Müşterilerimiz uygun bilanço ve %15 kaynağa sahip olmaları ve Packaging için firmamızı tercih etmeleri halinde bu imkanı kendilerine sunabilmekteyiz. İhracat sigortası ile proje finansmanı yapıldığında müşteriler 6-10 yıl geri ödeme imkanına sahip olabilmekteler. International İzmir Hastanesi yönetimi de EULER Hermes ihracat güvencesini tercih ederek projelerini gerçekleştirmiştir.

Als0029

“Euler Hermes grubunun ihracat sigortası ile proje finansmanı yapıldığında müşteriler 6-10 yıl geri ödeme imkanına sahip olabiliyor. Internatıonal İzmir Hastanesi de Euler Hermes ihracat güvencesi ile gerçekleştirildi”

Medikal planlama projenin temelini oluştursa da hastane projelerinin bel kemiğini de lojistik ve teknik servis hizmetleriniz oluşturuyor, değil mi?

Tabii ki, medikal planlama alanlarında sunduğumuz hizmetler üzerine projemizi inşa etsek de lojistik ve teknik servis hizmetlerimiz dediğiniz gibi projenin bel kemiği. Müşterilerimiz tarafından talep edilen cihazları Almanya ve Türkiye’deki depolarımızda topluyor ve belirli bir program dahilinde cihazların sevkiyatını gerçekleştiriyoruz.

Medicana International İzmir hastanesi projemize geri dönecek olursak bu zorlu pandemi sürecine rağmen cihazların sevkiyatını önceden söz verdiğimiz gibi zamanında gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Stresli bir zaman olduğunu kabul etmeliyim ama Medicana International İzmir Hastanesi hizmete girdiğinde tüm stresli durumlar yerini mutluluğa bıraktı. Dünya standartlarında bir teknolojiyi hasta odaklı hizmet anlayışı ve uzman hekim kadrosu ile bünyesinde buluşturan böyle bir projenin hayata geçmesine katkıda bulunmuş olmak hepimizin ortak gururu.

Medicana International İzmir Hastanesi projesi için sunduğumuz teknik servis hizmetleri kapsamında cihazların kurulumu ve belirli periyotlarda kullanıcı eğitimleri biyomedikal mühendislerimiz ve güçlü partner firmalarımızın desteği ile gerçekleştirilmiştir. Koşulsuz satış sonrası hizmet anlayışını temel alan hizmet politikamız çerçevesinde hastane yönetimiyle ilişkimiz her zaman devam etmektedir.

Photo 2020 07 22 09 54 49

“110 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen hastane 40 bin metrekare kapalı alan ile ege bölgesinin en büyük hastaneleri arasında yerini almış durumda. Toplam 222 yatak kapasiteli akıllı bina özellikleri ve son teknoloji otomasyon sistemleri ile donatılmış bir hastane olma özelliğini taşıyor”

Medicana İzmir Hastanesini öne çıkaran özellikleri nelerdir?

Medicana Sağlık Grubunun 30 yıla yaklaşan hastanecilik deneyimini aktardığı Medicana International İzmir Hastanesi Ege Bölgesinin yeni sağlık üslerinden biri olarak görülebilir. Tüm tıp branşlarında en modern teknolojik cihazlar ile uzman hekim kadrosuyla yüksek konfor ve modern teknolojileri hastalarına sunmaktadır. 110 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen hastane 40 bin metrekare kapalı alan ile Ege bölgesinin en büyük hastaneleri arasında yerini almış durumda.

Toplam 222 yatak kapasiteli akıllı bina özellikleri ve son teknoloji otomasyon sistemleri ile donatılmış bir hastane olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca birçok hastalığın cerrahi çözümünde ve genel cerrahi ameliyatlarında yararlanılan Da Vinci robotik cerrahi teknolojisi de ilk kez İzmir’de Medicana International İzmir Hastanesi tarafından kullanılmaktadır. Hastanenin ameliyathaneleri de en modern komple modüler cam ameliyathane konseptine sahiptir.

ACENDIS olarak destek verdiğiniz Medicana Sağlık Grubunun yeni projeleri var mı?

Medicana Sağlık Grubu ile uzun yıllardır birlikte çalışmak bizim için çok önemli. Yaptığı yatırımlarla Türkiye ekonomisine ve sağlık sektörüne önemli katkılarda bulunmuş olan ve bulunmaya da devam eden Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan Medicana Sağlık Grubu ile çalışmalarımız devam etmektedir. Bu senenin sonunda İstanbul’da hizmete girmesi planlanan 14.üncü hastanesi Medicana Ataşehir Hastanesi için de hastane yönetimi ile çalışmalarımız devam etmekte. Son teknoloji cerrahi sistemler, akıllı bina özellikleri, steril ve dezenfekte alanları, 30.000 mkapalı alanı, çok sayıda poliklinik odası ve uzman kadrosu ile Medicana Ataşehir Hastanesi de hastalarına geniş alanda hizmet vermeyi hedeflemektedir. Böylesine kapsamlı bir projede yer almaktan dolayı çok heyecanlı ve mutluyuz.

Medicana Izmir Hasta Odasi

Müşterilerinizin yanında olmayı biraz açar mısınız?

25 yılı aşkın süredir ACENDIS ekibi olarak hizmet verdiğimiz sağlık sektöründe müşteri odaklı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yönetim kadrosundan finansa, satış departmanından kuruluma, biyomedikal servisten lojistiğe kadar müşterilerimizin yanındayız.

ACENDIS olarak Türkiye’deki birçok grup ve orta ölçekli hastanelere anahtar teslim hastane projelerinin yanında biyomedikal hizmeti ve tekil satış hizmeti vermekteyiz. Bununla birlikte yurtdışında gerçekleştirdiğimiz 200’i aşkın irili ufaklı hastane projelerimizi de hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Kendime ilke edindiğim ve adına da SAD prensibi (Sabır, Azim, Devamlılık) dediğim hayat felsefesi ile tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

Medicana Izmir Dis Cephe