Medikal sektörün yenilikçi dergisi klinikiletişim 17. sayısı ile huzurlarınızda… Bu sayıda neler var:

17 Kapak Ocaksubatt
okumak için tıklayınız

TTB: 2019’DA TÜRKİYE’DEN GÖÇ EDEN HEKİM SAYISI 1047!
ORTALAMA 9 TIP FAKÜLTESİNİN BİRİNCİ SINIF KONTENJANINA DENK GELECEK KADAR HEKİM YURTDIŞINA GÖÇ ETTİ.

SAĞLIK BAKANLIĞI TIP FAKÜLTELERİNİ DE KENDİNE Mİ BAĞLIYOR!
BAKANLIK, DEVLET ÜNİVERSİTELERİ TIP FAKÜLTELERİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ EN GEÇ 31 ARALIK 2021 TARİHİNE KADAR 1 YIL SÜRE İLE GEÇERLİ OLMAK ÜZERE GÖNDERİLEN TİP HİZMET SÖZLEŞMELERİNİ İMZALAMALARINI BİLDİRDİ.

AVRUPA’DA AİLE HEKİMLERİNİN PANDEMİ YÖNETİMİ NASIL?
“BELÇİKA VE FRANSA’DA, SAĞLIK PROFESYONELLERİNDE, COVID-19’UN MESLEK HASTALIĞI KABUL EDİLMESİ İKİ KOŞULLA MÜMKÜN: COVID-19’UN BULAŞMASI ÇALIŞMA ESNASINDA MEYDANA GELMELİ! KİŞİNİN COVID-19 İLE KONTAMİNASYONU CİDDİ BİR SOLUNUM HASTALIĞIYLA SONUÇLANMALI! BU DURUMLARDA BAŞVURULARI BİR TIP UZMANLARI KOMİTESİ İNCELİYOR”

OHSAD KURULTAYINDA ÖZEL HASTANELERİN GÜNDEMİ MALİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
“PANDEMİNİN İLK 8 AYINDA MÜRACAAT BAŞINA ORTALAMA MALİYETLER %40 ARTTI; REÇETE BAZINDA %13 REÇETE SAYISI AZALDI; MALİYET İSE %35’TEN FAZLA ARTTI”
OHSAD BAŞKANI DR. REŞAT BAHAT: “YAPILABİLİYORSA SAĞLIK TURİZMİ, KAMU HASTANELERİNDE DE YAPILSIN AMA BURADAKİ ARKADAŞLARIMIZA MALİYE BAKANLIĞINDAN MAAŞ ÖDEYEREK, KİRASINI DEVLETE ÖDETTİREREK SAĞLIK TURİZMİ YAPILMASIN. MALİYET MUHASEBESİNE TABİ OLMADAN YAPILACAK BİR SAĞLIK TURİZMİ, SAĞLIK TURİZMİNİN SONUNU GETİRECEKTİR VE ÖZEL SEKTÖRÜ BİTİRECEKTİR”

GRİP AŞILARINDAN COVID-19 AŞI ÇALIŞMALARINA KADAR AŞI HAKKINDA HERŞEY!
“10 ARALIK 2020 İTİBARİYLE FAZ 1’DE OLAN YANİ KLİNİK AŞAMAYI GEÇEN ORTALAMA 40 AŞI VAR; KLİNİK AŞAMAYI GEÇMEYEN 162 AŞI ÇALIŞMASI VAR, TÜRK AŞILARI DA BUNA DAHİL… FAZ 2’DE 17 AŞI VAR. FAZ 3’TE 14 AŞI VAR; SINIRLI / ERKEN KULLANIM İZNİ ALAN 6 AŞI VAR”

GLOBAL TELE SAĞLIK PAZARI BÜYÜYOR
MEMORIAL SAĞLIK GRUBU CEO’SU UĞUR GENÇ: “2019’DA 45,5 MİLYAR DOLAR OLAN GLOBAL TELE SAĞLIK PAZARININ 2026’DA (YILLIK ORTALAMA YÜZDE 20 BÜYÜME İLE) 175 MİLYAR DOLARA ULAŞMASI TAHMİN EDİLİYOR”

2021 KÜRESEL MEDİKAL TRENDLER RAPORU NE DİYOR?
AON’UN ARAŞTIRMASINA GÖRE, 2020 YILINDA MEDİKAL ENFLASYON ORANININ YÜZDE 13,8 OLARAK ÖLÇÜLDÜĞÜ TÜRKİYE’DE 2021 YILINDA MEDİKAL ENFLASYON ORANININ YÜZDE 19’A ÇIKACAĞI TAHMİN EDİLİYOR

RADYOLOJİDE DİJİTAL SİSTEM İHTİYACI ARTIYOR!
RADYOLOJİ BÖLÜMLERİNİN %97’Sİ, RAPORLAMA GEREKSİNİMLERİNİ YETERİ KADAR KARŞILAYAMIYOR”

JOHNSON & JOHNSON MEDİKAL CİHAZLAR’DAN 2 ÇALIŞMA:
ÜRÜN TAKİP SİSTEMİ MODELİ VE CERRAHİ ENFEKSİYONLARIN EKONOMİK YÜKÜ

AŞI SAKLAMADA KULLANILAN LABORATUVAR TİPİ DERİN DONDURUCULARI YAKINDAN TANIYALIM!
NÜVE, TÜRKİYE’NİN İLK VE HALEN TEK LABORATUVAR TİPİ DERİN DONDURUCULARINI 2010 YILINDAN BERİ ÜRETİYOR

ACENDIS’TEN YENİ YIL MESAJI:
ACENDIS CEO’SU HASAN ŞAHİN: “ZORLU GÜNLERİ ARKAMIZDA BIRAKACAĞIMIZ, SAĞLIKLI VE DAHA MUTLU GÜNLER YAŞAYACAĞIMIZ YENİ BİR YIL DİLİYORUM!”